Jak się z nami uczyć?

Jesteśmy szkołą INTERNETOWĄ, czyli uczymy online.

Dlaczego?
Tak jest wygodniej dla obu stron! Nie trzeba tracić czasu ani pieniędzy na dojazdy. Uczymy chętnych w całej Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Włoszech. W klasycznej typowej szkole językowej, z konkretną siedzibą gdzieś nie byłoby to w ogóle możliwe. Nasi uczniowie korzystają z dostępu do doskonałych lektorów, których w większości wypadków nie mogliby mieć "u siebie na miejscu".

Jak to wygląda technicznie?
Znacznie prościej, niż większość ludzi sobie wyobraża.


WAŻNE! Do skutecznej nauki online potrzebne jest STAŁE SZYBKIE ŁĄCZE internetowe.

Naszym głównym narzędziem jest skype (www.skype.com), komunikator, który można sobie zainstalować za darmo. Wszystkie rozmowy przez skype są darmowe, tzn. dla ucznia nie ma tu żadnych dodatkowych kosztów połączenia.

Lektor dzwoni więc przez skype do ucznia i odbywa się lekcja. OCZYWIŚCIE uczeń musi mieć głośnik oraz mikrofon, ale NIE MUSI mieć kamery internetowej.
Zdecydowanie najlepszym wyjściem są słuchawki z mikrofonem, wtedy lepiej słychać i lektor też lepiej słyszy, co mówi uczeń.

Równolegle z rozmową przez skype lektor i uczeń otwierają w internecie wspólny "dokument", czyli jakby wirtualną kartkę papieru, na której oboje mogą pisać. Uczeń natychmiast widzi, co pisze lektor, a lektor natychmiast widzi, co pisze uczeń.
Nic nie szkodzi, jeśli wolno piszesz na klawiaturze, większość i tak pisze lektor, a wszyscy nasi lektorzy piszą bardzo sprawnie. Uczeń może sobie każdą lekcję zapamiętać na swoim komputerze lub jeśli chce - wydrukować.

W podobny sposób odbywają się zajęcia w małych grupach. Jedyna różnica polega na tym, że uczniów jest kilkoro, ale cała "technika" jest taka sama.

Trochę inną techniką posługujemy się w przypadku webinarów. Webinar to wykład internetowy, tzn. ktoś wykłada, a wielu ludzi słucha wykładu i ogląda prezentację przygotowaną na dany temat.
Wykorzystujemy do tego specjalny program. Chętni uczestnicy przed webinarem dostają mailem link dostępu do konkretnego webinaru. Kliknięcie na ten link prowadzi do tzw. wirtualnego pokoju, gdzie o ustalonej godzinie odbywa się wykład.
W tym wypadku słuchaczom nawet nie potrzebny jest mikrofon, ale potrzebny jest oczywiście głośnik (choć też zdecydowanie polecamy słuchawki, bo się można lepiej skoncentrować i w ogóle lepiej słychać).


Ogólnie - kolejność jest taka:

  1. Proszę się zastanowić, jaka forma nauki byłaby dla Państwa najlepsza. Lekcje indywidualne? Grupowe? Webinary? Kursy łączone? (tu można przeczytać o zaletach i wadach każdej z tych opcji). Tym, którzy się wahają polecamy na początek jedną z zupełnie darmowych ofert - zero ryzyka, a można zobaczyć, jak pracujemy.

  2. Jeśli skłaniają się Państwo wyłącznie w kierunku webinarów, to wystarczy się zapisać na jakieś konkretne webinary, przelać na nasze konto firmowe daną cenę. Każdy, kto opłacił webinar dostaje link dostępu do tego webinaru. Wystarczy danego dnia o danej godzinie kliknąć na przysłany link, podać swoje imię, nazwisko i podane hasło i wziąć udział w wykładzie.

  3. Jeśli skłaniają się Państwo ku zajęciom indywidualnym, to zdecydowanie polecamy zapisanie się na lekcję próbną. Przedtem radzimy już zainstalować skype.

  4. Jeśli w grę wchodzą kursy grupowe lub łączone, to też będzie potrzebna instalacja skype. Z grupą kontaktuje się konkretny lektor, a na webinary przysyłamy zawsze link dostępu. 

  5. Jeśli chcą się Państwo uczyć w zamkniętej grupie facebookowej, to nie potrzeba skype, za to trzeba być zarejestrowanym na facebooku i przynajmniej trochę umieć się nim "posługiwać".

 

W razie jakichś dodatkowych pytań prosimy po prostu pisać na adres isjad2013@gmail.com.
Do usłyszenia!

Małgorzata Grabowska
Agnieszka Drummer